Bakterie, śluz i liczne nabłonki w wyniku badania moczu

Witam, mam 25 lat w dniu dzisiejszym otrzymałam wyniki badania moczu. Ciężar moczu jest poniżej normy 1,017. W dodatku w moczu znaleziono dość dużą ilość śluzu i liczne nabłonki płaskie, bakterie - bardzo liczne. Ph moczu 7, Poziom leukocytów wpw wynosi 10-20. Glukoza 89. Nie uprawiam sportu, nie jestem w ciąży. nie odczuwam żadnych dolegliwości związnych z układem moczowym. Czy jest to powód do niepokoju?

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Badanie moczu należy w tej sytuacji powtórzyć. Pamiętać należy o odpowiednim przygotowaniu do badania - mocz pobrany ze środkowego strumienia po dokładnej toalecie okolic intymnych. Gdyby wyniki się powtórzyły należy zgłosić się do lekarza, który podejmie decyzję o dalszym postępowaniu.