Bakterie w ciąży - czy są groźne?

Witam!
Jestem w 32 tygodniu ciąży. Miałam robiony wymaz z kanału szyjki macicy i wyszło mi, że mam dwie bakterie Escherichia coli i enterococcus faecalis, wzrost obfity. Nie wiem, co powinnam dalej robić. Pewnie dostanę jakieś antybiotyki, ale boję się ich brać, żeby nie zaszkodzić dziecku.

Czy są jakieś naturalne sposoby zwalczenia tych bakterii? Które antybiotyki są najdelikatniejsze i nie zaszkodzą maleństwu? Czy mogę poczekać do 9 miesiąca, zanim zacznę je brać, bo wydaje mi się, że im później zacznę je brać, tym mniej zaszkodzą dziecku.
Proszę o odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Zakażenie wymienionymi drobnoustrojami może prowadzić do niebezpiecznych powikłań, a także skutkować wcześniejszym porodem. To, czy konieczne jest zastosowanie antybiotyku oceni lekarz na podstawie otrzymanego wyniku oraz badania. Wykorzystując swoją wiedzę, specjalista dobierze leczenie, które będzie miało możliwie najmniejsze działanie teratogenne dla płodu. Są naturalne preparaty, które pomagają w eradykacji bakterii, lecz nie zastąpią antybiotykoterapii. Ich stosowanie również powinna Pani skonsultować z lekarzem.