Bakterie w wymazie z szyjki macicy a antybiotykoterapia

witam nie dawno odebralam moje wyniki z wymazu z szyjki macicy wyszly mi dwie bakterie mianowicie e. coli i enterococcus faecalis obydwie wzrost obfity. Moj lekarz przepisal mi na nie dwa antybiotyki: cypronex i unasyn.Czy to wystarczy aby pozbyc sie tych bakterii i czy moj maz rowniez musi wykonac badania lub podjac leczenie skoro mi wyszly te bakterie? bardzo prosze o odpowiedz!!! pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli Pani mąż nie ma żadnych niepokojących objawów, nie ma potrzeby, by musiał się leczyć. W czasie leczenia i przez kilka dni po jego zakończeniu powinni się Państwo powstrzymać od współżycia. Proszę zastosować antybiotyki zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego.