Bakterioza pochwy a rzęsistkowica

leczyłam się na bakteriozę pochwy(na bakterie wynikające z antybiogramu), był jakiś czas spokój teraz się pojawiły upławy. są takie jakby żółtawe. zastanawiam się czy to coś innego, nie bakterie...miałam robione 2 wymazy. nie wiem skąd ale wyczytałam ze to moze być rzęsistkowica? wyszła by na wczesniejszych wymazach?? prosze o informację?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Posiew w kierunku bakterii nie wykaże obecności rzęsistka pochwowego. Konieczne jest wykonanie dodatkowych badań. Bardziej prawdopodobny jest nawrót infekcji bakteryjnej. Proszę udać się do specjalisty ginekologa, który wdroży odpowiednie postępowanie.