Bakteryjne zakażenia pochwy od porodu

od czasu porodu (1.5 roku)ciągle łapie bakteryjne zakażenia pochwy.W ciąży wyszło mi dodatnie Gbs. Pierwszą bakterią w pochwie była klebsiella później enterrococus gdy się wyleczyłam zaraz pojawił się streptococcus agalactiae.Po jakimś czasie posiew wyszedł ujemny, dwa miesiące miałam spokój i Znowu zaczęły się upławy i swędzenia i w posiewie znów wyszedł streptococcus agalactiae.Nie wiem co robić, gdzie się z tym udać zmianiałam ginekologów już 4 razy. Żaden nie umie pomóc. Proszę o rady

Streptococcus agalactiae należy do flory fizjologicznej pochwy i tak naprawdę poza okresem porodu nie leczymy pacjentek z powodu jej obecnosci. Być może przyczyną Pani dolegliwosci jest infekcja mieszana- grzybiczo- bakteryjna lub infekcja tzw. bakteriami atypowymi ( np. chlamydia), ktore nie wyjdą w typowym posiewie. Pozdrawiam