Bandażowanie nóg 10 dni po operacyjnym usunięciu żylaków

Witam, jestem 10 dni po operacyjnym usuwaniu żylaków, w dzień i w nocy bandażuję nogę bandażem Codoban, moje pytanie jest takie czy mogę go zastąpić czymś innym, ponieważ spada mi on i przeszkadza w pracy. Może są jakieś opaski (takie getry uciskowe)? Jest jeszcze jedna kwestia, otóż nie doczytałam wypisu i też nie upomniałam się o lek który został ujęty w wypisie, na który nie otrzymałam recepty, chodzi o Fragmin 5000, jestem już 10 dzień po zabiegu czy powinnam iść do lekarza i prosić o jego wypisanie? Czy też nie ma już potrzeby brania tego leku? Ewentualnie czy mogę go zastąpić jakimś innym lekiem bez recepty. Będę wdzięczna za pomoc.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W tej sytuacji koniecznie należy zgłosić się do swojego lekarza.

Witam serdecznie. Proponuję zastosować pońchochę II stopnia ucisku i stosować ją regularnie w czasie dziennej aktywności do 1-3mcy po zabiegu. Jeśli bez heparyny drobnoczasteczkowej nie doszło do powikłań pozabiegowych w ciągu 10dni po zabiegu, w przypadku powrotu już do pełnej aktywności nie jest teraz ona potrzebna. Pozdrawiam, dr n. med. Łukasz Szczygieł, spec. angiolog