Bańki ogniowe na nerwicę

mam w domu bańki bez ogniowe chciałabym spróbować stawiać je ponieważ cierpię na nerwicę lękową (moje objawy na to wskazują ) w poniedziałek mam wizytę u lekarza psychiatrii jednak do tego czasu chciałabym sobie jakoś ulżyć i szczerze nie wiem czy jest sens... bańki pomogły mi przy infekcji oskrzeli ale czy pomogą przy nerwicy? będę wdzięczna za każdą podpowiedź

Dr Krzysztof Karauda

Nie znam zależności pomiędzy stawianiem baniek ogniowych a leczeniem zaburzeń lękowych, ani też wyników badań w tym zakresie, nie słyszałem również, aby ktokolwiek z lekarzy czy terapeutów w szpitalu czy poradni zalecał taki środek. Wiem jednak, że bańki ogniowe są zalecane w medycynie naturalnej m.in. do leczenia nerwicy i nerwicy wegetatywnej, natomiast nie w lękowej.
Zapewne lekarz nie poparłby tego pomysłu, warte uznania jest jednak to, że szuka Pani dla siebie choćby doraźnej pomocy i w ten sposób kieruje uwagę ku zdrowiu, wewnętrznym zasobom. Własna motywacja jest kluczowa, zaś dedykowanym środkiem leczenia zaburzeń lękowych jest farmakoterapia i psychoterapia.

Rozumiem, że Pani pytanie to żart. Trudno bowiem uwierzyć, że w początkach XXI wieku, może Pani uważać, że bańki medyczne mogą być pomocne w leczeniu zaburzeń lękowych. Skutkują w leczeniu dolegliwości płuc i wie o tym każda, lub prawie każda osoba starszego (jak ja) pokolenia. Postawienie takiego pytania na forum wskazuje, że jest Pani osobą odważną i inteligentną, wbrew pozorom, które próbuje Pani stworzyć. Pani pytanie traktuję jak przejaw sympatycznego zainteresowania.Bardzo dziękuję i pozdrawiam.