Bardzo chcę schudnąć, mam na to 70 dni

Chciałabym schudnąć 4 kg, mam na to 70 dni. Moje dane: 18 lat, 168 cm, 57 kg -> 53 cel, 87-68-93. Czy jestem aktywna? zależy pod jakim względem, tzn. ćwiczę na WF-ie (3 h tygodniowo), w domu staram się 1 h dziennie kręcić hula-hoop, robię półbrzuszki, jakieś ćwiczenia na nóżki kiedy mam czas, rozciągam się, czasem jakieś spacerki i biegi. Zastanawiam się, czy jedząc 1400 kcal dziennie, uda mi się w 70 dni osiągnąć mój cel!! Nie jem białego pieczywa, jeśli już to ciemne lub mace!! Ograniczam słodycze, ziemniaki, makaron, biały ryż. Jem dużo otrębów, serków wiejskich, jogurtów naturalnych itp. Mój główny problem to masywne nogi - 38 cm w łydce i 55 w udzie ;/ Bardzo proszę o doradzenie mi!!! Jeśli znacie dobre sposoby na wyszczuplenie dolnych partii ciała, to bardzo proszę napiszcie!!

ponad rok temu

Witam.

Twoja masa ciała jest prawidłowa i nie powinnaś się odchudzać. Nadmierna utrata masy ciała jest niekorzystna dla naszego zdrowia, a często również kondycji fizycznej i psychicznej. Jeśli chcesz stracić zbędną tkankę tłuszczową z dolnych partii ciała, polecam ćwiczenia, np.
http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-ud
http://portal.abczdrowie.pl/przysiad-0
http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-rozciagajace-na-uda

Ćwiczenia na pośladki:
1. Napinanie pośladków - wtedy, kiedy tylko możesz, kiedy siedzisz na krześle, stoisz czy leżysz.
2. Kraul - połóż się na brzuchu, do rąk weź ręcznik lub taśmę elastyczną, wyprostuj ręce i napnij ręcznik. Unieś w górę prawą nogę i lewą rękę, trzymaj taśmę napiętą. Opuść rękę i nogę, a następnie unieść lewą nogę i prawą rękę. Powtarzaj naprzemiennie.
3. Jazda na rowerku stacjonarnym lub klasycznym.
Innych ćwiczeń poszukaj na naszej stronie.

Dodatkowo polecam pływanie, jazdę na rowerze, skakanie na skakance czy częste spacery. Są to ćwiczenia ogólnorozwojowe, które uelastyczniają i kształtują całe ciało. Zwłaszcza pływanie jest świetne na dolne partie ciała oraz brzuch.

Pozdrawiam.