Bardzo chcę się zmienić dla swojego chłopaka. Co mam zrobić w tym celu? Jak zacząć?

Bardzo kocham swojego chłopaka i szanuję, bardzo chcę się dla niego zmienić. Wiem, że przesadzam w wielu sytuacjach i chcę to zmienić. Chcę być bardziej opanowana, spokojna, za bardzo krzyczę, choć wiem, że nie powinnam, chcę przestać się bać o niego. Ufam mu, naprawdę mu ufam, i wiem, że nie zdradziłby mnie, ale nie wiem czemu nachodzą mnie jakieś głupie myśli, gdy nie ma go koło mnie, co teraz robi itp. Gdy jestem z nim, jest cudownie, a gdy już musi jechać do domu i nie ma go koło mnie, strasznie tęsknię, dnia nie mogę bez niego wytrzymać. Są dni, że nie da się spotkać parę dni, a ja wydzwaniam jak głupia, bo chcę wiedzieć, co robi na bieżąco i to też chcę w sobie zmienić. TĘ CIEKAWOŚĆ. Chcę być pewna i spokojna, chcę zmienić swoje zachowanie. Też nie pozwalam mu na wiele rzeczy, np. nie lubię jego kolegi i zabraniam mu się z nim spotykać, bo go nie lubię i jego zachowania. Nie wiem, czy to fair, że tak robię. Muszę to zmienić, ale jak? Chcę się także nauczyć słuchać go i zrozumieć, ale często stawiam na swoim, co nie zawsze wychodzi na dobre. Proszę o szybką odpowiedź.

ponad rok temu

Mgr Joanna Żur-Teper

Witam,

Z opisu sytuacji, jaką tu przedstawiłaś, rozumiem, że jesteś zazdrosna o swojego chłopaka. Z jednej strony piszesz, że mu ufasz, z drugiej kontrolujesz go. Ograniczając i sprawdzając swojego chłopaka, zyskujesz tylko iluzoryczną kontrolę nad nim. Z listu wynika, że nie masz rzeczywistych powodów do zazdrości, jednak potrafi ona zepsuć relacje. Nie piszesz nic o tym, jak Twój chłopak reaguje na Twoje zachowanie. Pamiętaj jednak, że z czasem może zacząć mu to przeszkadzać. Będzie miał Ci za złe, że nie pozwalasz mu na swobodne zachowanie i spotykanie się z ludźmi, których lubi. Jeśli Ty nie lubisz kolegi swojego chłopaka, pozwól im się czasem spotkać samym.
Postaraj się również więcej czasu wykorzystać na rozwijanie własnych zainteresowań i spotkania z Twoimi przyjaciółmi. W te dni, kiedy nie możecie się spotykać, zaplanuj sobie inne ciekawe zajęcia. Możesz na przykład zapisać się na basen lub aerobik. To pozwoli Ci na odzyskanie równowagi - będziesz mniej nerwowa.
Pozdrawiam serdecznie.