Bardzo chciałabym schudnąć mimo moich 15 lat!

A więc prosiłabym o dietę (wskazówki) jak mogłabym schudnąć. Mam 15 lat, 166 cm wzrostu i wagę 67 kg. Po mnie nie widać za bardzo tych zbędnych kg. ale bardzo pragnęłabym schudnąć! Proszę .. teraz mam kilka wolnych dni do sylwestra.. a fajnie chciałabym się zaprezentować na dyskotece. Proszę o szybką odp. :)
15 LAT ponad rok temu

Witam,

Odchudzanie dzieci i młodzieży nie może być podejmowane na własną rękę.
Niezbędny jest nadzór rodziców oraz opieka lekarza/dietetyka.
To, co możesz zrobić przez ten czas, to zacząć zdrowo się odżywiać.

Pomocna może być zasada 5U, gdzie każde "U"  odpowiada:
1. Urozmaiceniu  (spożywaniu różnorodnych produktów)
  2. Umiarkowaniu  (jedzeniu według potrzeb i utrzymaniu optymalnej masy ciała)
  3. Uregulowaniu  (utrzymaniu stałej ilości i częstotliwości posiłków w ciągu dnia, optymalnie 4-5 dziennie, zjadanych co ok. 3h)
  4. Unikaniu  (nadmiaru: tłuszczu, cukru, soli)
  5. Uprawianiu  (sportu CODZIENNIE).

Zajrzyj na:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Codziennie korzystaj z ruchu.
Możesz puszczać głośniej muzykę i tańczyć, chodzić na spacery, uczęszczać na basen, lodowisko.
Wszystko zależy od Ciebie, Twojego zdrowia i kondycji.
Ruch powinien sprawiać Ci satysfakcję.

Pozdrawiam