Bardzo drobna budowa 22-letniego mężczyzny

Witam serdecznie. Mam 21 lat. Od dziecka byłem drobnej budowy... Teraz kończę niebawem inżyniera, ale wyglądam trochę za młodo... Chciałbym znaleźć dobrą pracę ale co z tego jak nie sprawiam wrażenia prawdziwego inżyniera... Kiedy zacznę się starzeć? Chciałem chociaż przytyć... ale jem naprawde baaardzo dużo i nic z tego... Hmmm (tutaj pytanie do psychologów) Co ja mam z tym wszystkim zrobić iść do mcdonalda???

Witam,
jako psycholog trudno mi o odpowiedź w sprawach żywieniowych, nasuwa mi się jedynie taka odpowiedź, że wiele zależy od Pana postrzegania siebie. Ale co nawet bardziej mnie interesuje to dlaczego uważa Pan, że prawdziwy inżynier powinien być postawny? I czy to na pewno jest prawda? Osobiście uważałam, że to własnie inżynier jest drobniejszy nawet, ale wygląda bardziej inteligentnie. Proszę wybaczyć mi ten żart, ale naprawdę wiele zależy od naszego postrzegania pewnych rzeczy, i także rożne osoby mogą pewne sprawy widzieć zupełnie inaczej, na prawdę. Ja na prawdę nigdy nie miałam takiego przekonania, ze inżynier powinien być postawny, wręcz przeciwnie. Oczywiście wiadomo, że w obecnej sytuacji na rynku pracy w ogóle nie jest łatwo, ale na prawdę wiele rożnych czynników wpływa na zatrudnienie i każdy ma swoje mocniejsze i słabsze strony, czasami jest to kwestia odpowiedniego ich zaprezentowania. Ale tak już zupełnie na poważnie, jeśli Pana obawy wynikają z niskiego poczucia własnej wartości, a tak to trochę brzmi, to warto z tym walczyć, pomimo drobnej budowy ma Pan za sobą (już niebawem) studia i zapewne wiele innych zalet, jeśli samemu trudno jest je dostrzec warto skorzystać z pomocy psychologa, choćby jakieś konsultacje. Całej sprawy nie omówimy w takiej formie porady, bo potrzebowałabym także nieco więcej informacji od Pana, a to już zapewne zbyt osobiste, żeby dzielić się tym na forum. Ale gdyby Pan chciał to zachęcam do kontaktu mailowego (adres na stronie gabinetu). Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Nasz wygląd - wzrost, predyspozycje wagowe, typ budowy, rysy twarzy itp. - są w dużym stopniu niezależne od nas. A skoro nie mamy na nie wpływu, kluczową kwestią jest samoakceptacja, sposób myślenia na własny temat, podejście do problemu. To, na co ma Pan wpływ, to dobór odpowiedniej garderoby, stylu ubierania się, fryzury itp. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej będzie to jednak tylko dodatek do Pana wiedzy, umiejętności, pewności siebie, sympatycznego usposobienia i chęci pracy na danym stanowisku.

Pozdrawiam!

Szanowny Panie - młody wygląd może, jak Pan widzi, być w jednych sytuacjach atutem a w innych przeszkodą. Być może , zamiast drastycznych zabiegów "postarzających" wystarczyłaby konsultacja ze stylistą i fryzjerem celem dopasowania reprezentacyjnego stylu. Warto też spojrzeć na swoją prezencję - czy swoim zachowaniem pokazuje Pan swoją dojrzałość. Jeżeli nie czuje się Pan w tym pewnie - polecam spotkanie z coachem.