Bardzo dużo przytyłam po dwóch ciążach. Jak mam się teraz pozbyć nadwagi?

Dzień dobry, piszę do państwa, bo od dłuższego czasu nie potrafię sobie poradzić. Mam 28 lat,165 cm wzrostu i ważę 93kg. A w styczniu jeszcze ważyłam 103 kg, tyle że zaczęłam zażywać słynnej Z*** i 13 kg mi ubyło, ale nie mam jej już od kwietnia i waga znowu skoczyła na 93 kg. Może zacznę od początku. 5 lat temu ważyłam 65 kg, potem zaszłam w ciążę i 3 lata temu urodziłam swoją pierwszą córkę i w czasie ciąży przybyło mi 30 kg. Po 1,5 roku urodziłam drugą córkę i przybyło mi kolejne 16kg. Ważyłam ponad 100 kg i miałam taki kompleks, że szok! Teraz znowu się zaczyna, zaczynam chyba popadać w jakąś paranoję, bo już prawie nic normalnego nie jem, rzucam się na czekoladę a potem płaczę, żałując tego, co zrobiłam. Praktycznie cały dzień jestem w ruchu, bo z dwójką małych dzieci raczej trudno o chwilę odpoczynku. Nie mogę nawet sprecyzować swojego jadłospisu, bo zjem tylko coś na śniadanie, a potem to już skubnę od dzieci i koniec. Stosowałam już diety zaczerpnięte z internetu, ale kiedy nie działają zniechęcam się. Na nic nie choruję i czuję się bardzo dobrze, tylko z moją psychiką jest coś nie tak. Bardzo proszę o pomoc! Boję się, że już zawsze taka będę. A ja chcę się podobać, po prostu chcę być inna. Czy jest dla mnie jakaś rada, jakiś sposób, żebym się zmieniła i wyszczuplała?

Witam,

Najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta u dietetyka, który ułoży dla Pani odpowiednią dietę i pomoże zmotywować się do działania. Samemu trudno jest czasem sprecyzować, co robimy źle i jak temu zapobiec, dlatego dietetyk pomoże Pani rozwiązać ten problem. Na początek jednak warto zapoznać się ze zdrowymi nawykami żywieniowymi, które znajdzie Pani w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski i http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia

Pozdrawiam