Bardzo krótki cykl płciowy

Czy miesiączka może trwać 12 dni przerwa 2 dni i na nowo miesiączka?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Nie, cykl miesięczny nie może być tak krótki, Krwawienie pojawiające się po miesiączce to krwawienie śródcykliczne, które może być wywołane np. owulacją, nadżerką szyjki macicy, zaburzeniami hormonalnymi, mięśniakami, polipami lub infekcją w drogach rodnych. Jeżeli jest ono tak obfite jak miesiączka, to nie należy zwlekać z diagnostyką przyczyn takiego stanu (wizyta u lekarza ginekologa), gdyż istnieje poważna groźbą rozwinięcia anemii.
Pozdrawiam!