Bardzo mały pęcherzyk. Czy mogę jeszcze donosić ciążę?

Witam!
Mam 24 lata i według obliczeń powinnam być w 6 tygodniu ciąży, jednak trzy dni temu zauważyłam plamienie podbarwione krwią, w szpitalu powiedzieli, że pęcherzyk wygląda na 5 tydzień 2 dni ciąży i nie widać ani zarodka, ani ciałka żółtego. Do tego sam pęcherzyk ma wielkość zaledwie 4,6 mm!
Czy możliwe, że mam jeszcze szansę na to, aby pęcherzyk urósł i pojawił się zarodek? Dodam, że na drugi dzień zrobiłam HCG i wyszło 965, lecz niestety nadal troszkę plamię, teraz już na brązowo, mimo iż dostałam leki wspomagające ciążę.
Bardzo się boję, ponieważ rok temu doszło do naturalnego poronienia, również w 6 tygodniu. Proszę mi powiedzieć, czy tak mały pęcherzyk przesądza już sprawę na moją niekorzyść, bo boję się znowu mieć nadzieję...

24 LAT ponad rok temu

Witaminy w ciąży

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Może Pani mieć jeszcze nadzieję. Mogło dojść do owulacji i zapłodnienia później, niż by to wynikało z daty ostatniej miesiączki. Radzę skontrolować stan ciąży za 1-2 tygodnie w USG oraz wykonać dwa badania stężenia beta HCG we krwi, w odstępie dwudniowym. Wzrost co najmniej dwukrotny pozwoli mieć duże nadzieje co do utrzymania ciąży.
To, że raz Pani poroniła, nie rokuje samo w sobie źle – 85 proc. kobiet po jednorazowym poronieniu udaje się donosić kolejną ciążę.
Pozdrawiam serdecznie!