Bardzo niskie libido u męża

Moj maz 44 nie potrzebuje sexu... Jego libido od 20 lat systematycznie slablo,a na samym poczatku tez nie bylo porazajace...czy to mozliwe,ze jest mezczyzna niemeskim tylko o cechach kobiecych tzn,wszytko z nim jest w porzadku pod kazdym wzgledem jedynie to ...skutecznie utrudnia mi to zycie ,siebie juz spisalam na straty ale sa momenty ,ze jeszcze placze w poduszke...bo co to za rodzina....

Dzień dobry!

Ludzie naturalnie różnią się między sobą poziomem potrzeb seksualnych. Niskie libido nie musi mieć żadnego związku z cechami kobiecymi męża. Być może ze swojej natury był/ jest osobą, dla której seksualność nie ma istotnego znaczenia, nie odczuwa silnego pożądania itp. Nie musi być to stan chorobowy, ale naturalne różnice indywidualne.

Jest też jednak możliwe, że taki stan rzeczy ma problematyczne źródła - np. zaburzenia hormonalne, stan depresji, niskiej samooceny, traum seksualnych z przeszłości, poglądów dot. seksualności wyniesionych z domu rodzinnego, ukrywane specyficzne potrzeby seksualne itp.

Konieczna jest dłuższa osobista rozmowa, zebranie większej ilości informacji i przeprowadzenie badań diagnostycznych. Czy mąż chciałby skonsultować się z seksuologiem?

Możecie także oboje Państwo (lub wobec ewentualnej niechęci męża - Pani sama) skorzystać z psychoterapii.

Pozdrawiam!

Dzień dobry,

Proszę rozważyć konsultacje u psychoterapeuty zajmującego się terapią małżeńską.
Inną kwestią pozostaje medyczna diagnostyka niskiego libido - lekarz androlog, urolog lub seksuolog.