Bardzo obfite krwawienie przy pierwszym stosunku: czy to normalne?

Witam. Mam 18 lat. Przy pierwszym stosunku najpierw wyleciało z mojej pochwy trochę krwi (myślę, że mogło to być pęknięcie błony dziewiczej), ale gdy po około pół godziny poszłam do ubikacji, przy oddawaniu moczu leciało bardzo dużo krwi, jakbym odkręciła mocny strumień wody. Do okresu mam jeszcze ponad 2 tygodnie, więc myślę, że to nie od tego. Zauważyłam, że moja pochwa jest spuchnięta. Na drugi dzień także leci krew i bardzo boli, uczucie jak przy złym umieszczeniu tamponu w pochwie. Teraz czuję ból nawet przy kaszleniu czy kichaniu. Czy to możliwe, że zostało coś uszkodzone podczas stosunku? W pewnym momencie musiałam przerwać, bo bardzo bolało. Czy taka sytuacja może mieć jakieś konsekwencje przy następnym stosunku? I kiedy powinny ustąpić te objawy? Bardzo proszę o odpowiedź, strasznie się boję.

Witam serdecznie,
Dolegliwości bólowe mogą się pojawić podczas pierwszych stosunków. Jednak powinno to ustąpić przy kolejnych współżyciach. Natomiast krew jest wynikiem przerwania błony dziewiczej. Czsami nie ma jej wcale, a innym razem jest to dość znaczne krwawienie. Gdyby jednak po kolejnych stosunkach doszło do krwawienia, wskazana jest konsultacja ginekologiczna.
Pozdrawiam