Bardzo proszę o interpretację podanych wyników badań

Mam 38 lat i jestem kobietą. RR: 180/100, 140/85 mm Hg. Morfologia: HB 14,1 g/dl, E 4,33 M/uL, HT 40,4%, MCHC 34,9 g/dl, L 6,4 K/ul, PLT 361 tys., GLU 103 mg/dl, NA 138 mmol/l, K 3,64 mmol/l. Z góry dziękuję za zinterpretowanie wyników badań.

Witam serdecznie!

Uwagę zwraca wysokie ciśnienie tętnicze - jeśli nie leczy się Pani z tego powodu, proszę koniecznie zgłosić się do lekarza. W badaniach laboratoryjnych, jeżeli chodzi o morfologię, nie ma odchyleń od normy. Jedynie potas jest przy dolnej granicy normy.

Aby zadbać o odpowiednie uzupełnianie potasu w organizmie - warto spożywać pokarmy bogate w potas - produkty zbożowe: kasza gryczana, jęczmienna, otręby pszenne, płatki kukurydziane, płatki owsiane, pszenne, pieczywo żytnie, pieczywo chrupkie, chleb pumpernikiel; ziemniaki, surowe buraki, brukiew, bakłażany, cukinie, czosnek, koperek zielony, pomidory, szpinak, bób, botwinka (boćwina), chrzan, groszek zielony, kalarepa, pietruszka, grzyby, keczup, koncentrat pomidorowy; agrest, banany, brzoskwinie, morele, porzeczka czerwona, porzeczka czarna, winogrona, ananasy, suszone owoce, soki i koncentraty owocowe.

Pozdrawiam serdecznie