Bardzo proszę o interpretację wyników moczu

Bardzo proszę o interpretację wyników moczu. Kobieta lat 31. Ciężar właściwy: 1,010 kg/l (1,010-1,025). Barwa: żółta. Odczyn pH: 6,0 (4,6-7,0). Białko:42 mg/dl (negatywny ). Cukier: negatywny (negatywny). Ciała ketonowe: negatywny (negatywny). Urobilinogen: w normie (w normie). Bilirubina: negatywny (negatywny). Krew: +++ (negatywny). Badanie osadu moczu: Nabłonki płaskie: nieliczne. Leukocyty: 1-3 w polu widzenia. Erytrocyty: zmienione 40-45 w polu widzenia i dość liczne zlepy po kilka. Flora bakteryjna: skąpa. Kryszt. szczawianu wapnia: liczne. Posiew moczu: Wynik badania: ujemny. Uwagi: Flora mieszana. Bakteriuria: BAKTERIURIA 10^3. Pozdrawiam i dziękuję za udzielenie odpowiedzi.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Zwraca uwagę obecność białka oraz krwi w moczu. Niepokojące jest występowanie zmienionych erytrocytów. Ponadto w osadzie występują kryształy szczawianu wapnia, sugerujące prawdopodobieństwo istnienia kamicy układu moczowego. Kryształy mogą tworzyć złogi drażniące błonę śluzową, wyściełającą struktury układu moczowego, co może powodować występujące w badaniu odchylenia. Nie można wykluczyć jednak innej ich przyczyny. Wskazana jest wizyta u lekarza rodzinnego, który zbierze wywiad i zbada Panią. Prawdopodobnie konieczne będzie wykonanie badania ultrasonograficznego jamy brzusznej.

Pozdrawiam