Bardzo proszę o interpretację wyniku EEG i ewentualne dalsze postępowanie

Orzeczenie: Zapis nieprawidłowy ze względu na zarejestrowane podczas aktywacji Hv zmiany napadowe w okolicy czołowo-skroniowej obustronnie z przewagą po stronie lewej - w postaci napadowego wyładowania fal theta-alfa 7-9 Hz do 70-90 uV, trwającego 1 s. Aktywacja FS nie wpływa na zapis eeg. Reakcja blokowania słabo wyrażona. Czynność podstawowa przyspieszona (pod postacią mało zorganizowanej czynności fal alfa-beta 11-15 Hz do 25 uV). W zapisie widoczne są artefakty i okresy senności.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Zapis jest podejrzany o zmiany napadowe, ale by określić dalsze postępowanie, należy znać obraz kliniczny, tzn. z powodu jakich dolegliwość pacjent miał zlecone to badanie. W zapisie EEG jest  tak, że "samego wyniku się nie leczy", zawsze jest potrzebny całościowy obraz.

Dlatego potrzebna jest konsultacja powyższego wyniku z neurologiem, który będzie miał możliwość zebrania dokładnego wywiadu, by stwierdzić, czy w obrazie klinicznym występują epizody podejrzany o incydenty napadowe (padaczkowe) oraz przeprowadzenia badania neurologicznego. Jeżeli osoba, której dotyczy ten wynik, nie miała nigdy badania obrazowego głowy, proponuję badanie MR głowy z kontrastem.

Tutaj znajdzie Pan/Pani artykuł o badaniu eeg w migrenie.

Serdecznie pozdrawiam!