Bardzo proszę o interpretację wyniku MR piersiowego odcinka kręgosłupa

Badanie MR piersiowego odcinka kręgosłupa w sekwencji FSE w obrazach T1 i T2 zależnych /sag/ax/ Obniżenie wysokości i dehydratacja krążka międzykręgowego Th10/Th11. Obecny na tym poziomie niewielki osteofit tylno-dolnej krawędzi trzonu Th10 w niewielkim stopniu modelujący worek oponowy. Poza tym wypuklin czy przepuklin modelujących struktury wewnątrzkanałowe nie stwierdza się. Kanał kręgowy bez cech stenozy. Rezerwa płynowa kanału zachowana. Rdzeń kręgowy bez zmian ogniskowych. Deformacja mostka - wklęsły na pograniczu trzonu i wyrostka mieczykowatego - klatka piersiowa szewska.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Twoje pytanie dotyczy prośby interpretacji wyników badań i niestety nie możemy na nie odpowiedzieć. Skonsultuj wyniki badań ze swoim lekarzem prowadzącym, który znając Cię i mając historię Twojej choroby, będzie mógł właściwie ocenić Twój stan zdrowia. Trafna interpretacja wyników nie jest możliwa bez zebrania dokładnego wywiadu, poznania dolegliwości i zbadania pacjenta.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl