Bardzo proszę o konsultacje w sprawie wyników rozmazu krwi u 7-letniego syna

Bardzo proszę o interpretację wyników (syn, 7 lat, alergik - bierze leki wziewne, 3 tygodnie temu przeszedł ospę, w maju br. był w szpitalu na stan zapalny kątnicy - leczony antybiotykami, często narzeka na bóle nóg w stawach). Niepokojące są dla mnie wartości: gran. pałeczkowate - 1, limfocyty powyżej normy 65%, niskie neutrofile, ob - 5. Rozmaz krwi met. Schilinga: gran. segmentowane 26%, gran. pałeczkowate 1%, limfocyty 65%, monocyty 3%. Morfologia krwi: leukocyty 5,9 tys./ul, erytrocyty 4,4 mln/ul, hemoglobina 12,7 g/dl, hematokryt 36%, MCV 83 fl, MCH 29 pg, MCHC 35,1 g/dl, płytki krwi 330 tys./ul, limfocyty 58%, inne (Eo, Bazo, Mono)% 13%, neutrofile 29%, limfocyty 3,4 tys./ ul, inne (Eo, Bazo, Mono) 0,8 tys./ul, neutrofile 1,70 tys./ul, rdw -cv 13, pdw 11 fl, mpv 9,80 fl, p-lcr 24%, magnez 2,2 mg/dl, żelazo 110 ug/dl, IgE całkowite 122, CRP 0. Pozdrawiam
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Odsetek granulocytów pałeczkowatych jest prawidłowy. OB również.

Stosunek odsetków limfocytów i granulocytów obojętnochłonnych jest odwrócony. Może mieć to związek z niedawnymi stanami zapalnymi.

Ważną informacją jest prawidłowe stężenie limfocytów, wyrażone w liczbach bezwzględnych. Jednak odpowiednie stężenie granulocytów obojętnochłonnych jest nieco obniżone, co może niepokoić. Doradzam wizytę u pediatry.

Podwyższone jest całkowite stężenie immunoglobulin IgE, najprawdopodobniej w związku z alergią syna.

Pozostałe wyniki są prawidłowe.

Pozdrawiam