Bardzo proszę o pomoc w interpretacji wyników badań

Bardzo proszę o interpretację wyników badań. Badania z 6 dniu cyklu: TSH 1,73 ulU/ml (0,25 - 4,0) FT3 4.10 pmol/L (2.76 - 8.00) FT4 14.9 pmol/L (11.5 - 22.7) Przeciwciała anty TPO <10.0 IU/ml (0 - 35 ) Przeciwciała anty TG <20.0 IU/ml (0 - 40 ) Próby watrobowe Bilirubina całkowita 0.5 mg/dl ( 0.17 - 1.3) Białko całkowite 8.7 g/dl (6.3 - 8.2 ) AST 23 U/L (14 - 59 ) ALT 26 U/L (11 - 66 ) Insulina <2.00 uIU/mL ( 6 - 27) Insulina po obciążeniu 75g 1h - 42.0 uIU/mL ( 6 - 27) Insulina po obciążeniu 75g 2h - 27.9 uIU/mL (6 - 27) USG narządów płciowych w 20 dniu cyklu - torbiel na jajniku o średnicy 60 mm. Mam problem z zajściem w ciążę. Po 4 latach udało mi się zajść w ciążę, ale pierwsza zakończyła się w 9. tygodniu, druga w 7. tygodniu. Robiłam już chyba prawie wszystkie możliwe badania. Co oznacza tak podwyższona insulina? Czy przez to mogę mieć problem z zajściem w ciążę? Czy wysoki wzrost insuliny po obciążeniu oznacza insulinoodporność? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Niestety nie możemy na nie odpowiedzieć, ponieważ dotyczy interpretacji wyników badań. Skonsultuj wyniki badań ze swoim lekarzem prowadzącym, który znając Cię i mając historię Twojej choroby, będzie mógł właściwie ocenić Twój stan zdrowia. Bez zebrania dokładnego wywiadu, poznania dolegliwości pacjenta i zbadaniu go, nie jest możliwa trafna interpretacja wyników.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z chęcią odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl