Bardzo przerzedzają mi się włosy oraz powiększają się zakola

Witam, od jakiegoś czasu zacząłem zwracać uwagę na moje włosy - są coraz słabsze, mam coraz większe zakola i wypadają mi one razem z cebulkami na całej głowie - mój ojciec nie jest łysy, dziadek też nie. Za każdym razem, kiedy przejeżdzam ręką po głowie, mam na niej przynajmniej 3-4 włosy. Kiedy rano wstaję, to poduszka też jest nimi pokryta. Na pewno tracę ich ponad 100 dziennie. Zauważyłem to dopiero wtedy, kiedy pojawiły mi się delikatne prześwity na głowie. Chodzę późno spać, piję jedną mocną kawę codziennie, staram się odżywiać regularnie, biorę witaminy, ale niestety w ogóle mi to nie pomaga. Jem dosyć dużo, mam 180 cm wzrostu i ważę 67 kg. Palę papierosy (ok. 10 dziennie), pracuję przy komputerze. Bardzo proszę o radę, ponieważ nie wiem do kogo mam się zwrócić w tej sprawie. Mam zamiar iść do dermatologa, ale prawdopodobnie przepisze mi zwykłe witaminy. Czy jeśli znajdę przyczyne wypadania moich włosów, to w jakiś sposób się wzmocnią i będą znów gęste? I jeszcze jedno pytanie - czy to możliwe, że odziedziczyłem łysienie po dziadku ze strony matki?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam!

Wizyta u dermatologa mogłaby być w Pana przypadku bardzo pomocna. Są różne przyczyny łysienie i to nie jest tak, że jedynym, co można zalecić jest przyjmowanie witamin. Na przykład grzybica może być przyczyną utraty włosów - w takiej sytuacji zaleca się leczenie przeciwgrzybicze. Dermatolog mógłby okreslić, czy Pańskie łysienie to łysienie typu męskiego (które jest w dużym stopniu uwarunkowane genetycznie i na które jak dotąd nie ma leczenia o wysokiej skuteczności), czy też jest spowodowane innymi przyczynami. Istnieje pewne prawdopodobieństwo, że "geny łysienia" otrzymał Pan ze strony matki. Pańska mama może posiadać geny sprzyjające łysieniu, które jednak u kobiet nie ujawniają się tak mocno, jak u mężczyzn.

Pozdrawiam!