Bardzo silny ból brzucha - co może być przyczyną?

Dzień dobry, od jakiegoś czasu (około 2 tygodnie) pojawia się u mnie bardzo silny ból brzucha - głównie pojawia się po zjedzeniu czegoś na ciepło i przed wypróżnieniem. Dodam, że w listopadzie zeszłego roku urodziłam moją córeczkę - mam nadzieję, że nie ma w związku z tym żadnych powikłań. Ból jest na tyle silny, że nie mogę absolutnie nic robić, tylko głęboko oddychać i się skulić. Czy może to być spowodowane stresem (niedawno wróciłam do pracy)...? Dziękuję z góry za odpowiedź. Dorota
ponad rok temu

Lek. Łukasz Kowalski

Droga Pani!

Podane informacje są niewystarczające, by móc postawić prawdopodobne rozpoznanie w Pani przypadku. Objawy, które Pani prezentuje są na tyle niepokojące, że powinny skłonić Panią do niezwłocznej wizyty u lekarza rodzinnego/internisty w celu dokładnego zbadania oraz wdrożenia diagnostyki. Przydatna może okazać się konsultacja chirurgiczna, gastroenterologiczna lub ginekologiczna - w zależności od tego, co będzie widział lekarz badający.

Objawy te nie są na tyle specyficzne, by mogły wskazywać na jedną chorobę. Ból brzucha po posiłku może wskazywać na chorobę wrzodową żołądka i dwunastnicy, podczas, gdy ból przy wypróżnieniu na chorobę jelit. Na pewno trzeba to diagnozować i leczyć.
Raczej nie jest to związane ze stresem - objawy nie byłyby tak bardzo nasilone.

Proszę być dobrej myśli.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.