Bardzo silny ból brzucha, wysokie CRP, gorączka - co to może oznaczać?

Jestem kobietą, mam 50 lat, od 3 dni jestem bezsilna... Mam ataki gorączki od 39 do 40,2 stopni. Boli mnie brzuch, a czasami mam kolkę tak jakby nerki. Byłam u rodzinnego lekarza, powiedział, że mam jakiś wirus, dał antybiotyk - nic nie pomógł. Po 2 dniach pojechałam na pogotowie. Po badaniach powiedzieli, że mam wirusowe zapalenie jelit. Czy możecie mi pomóc i zinterpretować wyniki, ponieważ niektóre są podwyższone? Najpierw wymienię te, które NIE SĄ w normie z morfologii: WBC 10,1, LYM% 9,90, GRAN% 87,50, MID 0,30,GRAN 8,80, a poza tym mam podwyższoną glukozę 147,9, CRP (białko C-reaktywne) 304,17. Proszę, powiedzcie mi, co mi jest!!!

Lek. Łukasz Kowalski

Witam!

Powyższe wyniki są niejednoznaczne, ponieważ niezwykle wysokie CRP jest nieproporcjonalne do praktycznie prawidłowej leukocytozy. Do całości jest podwyższona glukoza.

Taki obraz kliniczny wraz z przedstawionymi odchyleniami może wskazywać na ostre zapalenie trzustki, wykluczyłbym to rozpoznanie poprzez oznaczenie: amylazy, lipazy (chyba, że miała Pani już te badania na izbie?). Dodatkowo warto wykonać: ALAT, ASPAT, GTP, badanie ogólne moczu. W razie dalszych wątpliwości - usg jamy brzusznej.

W przypadku, gdy nie miała Pani powyższych badań wykonanych, a dolegliwości nadal się utrzymują - proponuję pilną konsultację u lekarza.

Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia!