Bardzo słabe i mało wyczuwalne ruchy płodu

witam niepokoi mnie jedna rzecz ciazy ruchy zaczelam czuc od 21tygodnia ale byla bardzo bardzo słabe prawie nie wyczuwalne aktualnie jestem w 30 a ruchy sa naprawde bardzo słabe musze mała do tego zmuszac ruchy czuje naprawde zauwazylam jak nikt nic nie mowi jest cisza i spokoj muzyka albo mowienie do niej wogole nie rusza wieczorem jak sie poloze na boku to czuje kopniaki ale to chyba powinny byc inne ruchy troche mnie to niepokoi . lekarzowi o tym nie mowilam wsumie myslalam ze tak ma byc

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Osobnicza wrażliwość na odczuwanie ruchów płodu może mieć rożne nasilenie. Być może w Pani przypadku jest ona osłabiona. Nie można jednak wykluczyć występowania patologii. Proszę zapytać ginekologa o prawidłowość rozwoju ciąży podczas następnej wizyty kontrolnej.