Bardzo słaby strumień moczu i szybkie męczenie się

Witam, mam dwa niepokojące objawy. Pierwszy: bardzo słaby strumień moczu (Qmax 14). Cystoskopia nie wykryła żadnych nieprawidłowości, PSA w normie. Drugi objaw: bardzo szybko się męczę, wystarczy kilometr spacerkiem i już jestem zlany potem (zwłaszcza teraz, latem). Anemia i cukrzyca wykluczone, z tarczycą wszystko w porządku (miałem USG i badanie TSH). Na co innego mogą wskazywać te objawy? Czy mogą być psychosomatyczne? Nie wiem co robić, pilnie proszę o pomoc.

Lek. Tomasz Budlewski

Niewkluczone że tak. Ale sugeruje jeszcze diagnostyke kardiologiczną. Pomiar RR, EKG jeśli coś wzbudzi wątpliwości ewentualnie dalsze badania.