Bardzo wysoki poziom TSH i niedoczynność tarczycy

Witam, moja mama leczy się od 7 lat na niedoczynność tarczycy. Ostatnio przerwała leczenie i nie brała żadnych leków przez 5 miesięcy. Mówiła że bardzo dobrze się czuje bez leków. Lecz zaczeły się kłopoty z pamięcią , zrobiła badania TSH i okazało się że ma wyższe , wynik w chwili pierwszego badania wynosił 10.44 a teraz 54.77. Co to oznacza prosze o pomoc.

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Uzyskane wyniki poziomu TSH sugerują występowanie niedoczynności tarczycy. Leczenie chorób tarczycy wymaga ścisłej współpracy z lekarzem prowadzącym - samodzielne przerwanie terapii może skutkować groźnymi dla zdrowia zaburzeniami hormonalnymi. Proszę zgłosić się do lekarza prowadzącego celem zastosowania właściwego leczenia. Pozdrawiam.