Bardzo wysoki poziom żelaza a upusty krwi

witam i pozdrawiam, mam 42 lata i bardzo wysoki poziom żelaza 249 ,ćwiczę odżywiam się bez mięsnie nie piję alkoholu ,staram się jak tylko mogę ,i nic nie pomaga= czy upusty krwi dałyby mi jakieś dobre rezultaty ? słyszałem że jest to jeden z najlepszych sposobów do powrotu normalnego życia , mój lekarz zalecił mi tylko dietę i sport i nie ma żadnej poprawy bardzo prosiłbym o odpowiedz ,,Mirosław z Rudy Ślaskiej,,,,

Aleksander Ropielewski

W przypadku braku poprawy przy stosowanych przez Pana sposobach i występowaniu objawó przeciażenia żelazem upusty krwi są jak najbardziej sensownym rozwiązanie. Prosze skontaktować się z hematologiem, który pomoże Panu rozpocząć terapię.

Tak, upusty krwi to często stosowana metoda przy nadmiarze żelaza. wykonuje się je przez rok lub dwa 1-2 razy w tygodniu, później 3-4 razy w roku. Wcześnie rozpoczęta terapia może powstrzymać chorobę. u osób, które nie mogą mieć upuszczanej krwi stosuje się deferoksaminę, która wiąże żelazo i umożliwia jego wydalanie. Proszę poradzić się lekarza (najlepiej nie jednego) czy nie ma u pana przeciwwskazań.