Bardzo zniekształcony paznokieć kciuka

Witam. Mam juz 18 lat, a odkad pamietam mialem bardzo zdeformowany paznokiec kciuka. Kiedys pani dermatolog stwierdzila grzybice i przepisala Loceryl (?), ale efektow nie bylo. Kiedy przegladalem na forach internetowych, co tak nalrawde moze byc przyczyna takiego wygladu paznokcia, doszedlem do wniosku, ze moze byc zniszczona macierz paznokcia. Co ciekawe moja mama ma dokladnie ta sama przypadlosc, tyle ze na kciuku innej reki. Czy jest szansa wyleczyc to w jakis sposob?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli jest to nieprawidłowość wynikająca z uwarunkowań genetycznych możliwe iż leczenie farmakologiczne nie będzie skuteczne.