Basen na otyłość na brzuchu

Witam. Mam 14 lat. Ważę 57 kg przy wzroście 167cm. BMI mam chyba prawidłowe. Ale ja się czuję gruba mam odstający brzuch i fałdy :( Rezygnuje z wszystkich wypadów na basen, a niedługo jadę nad morze i chciałabym mieć płaski brzuch. Nie jem już słodyczy i fast-foodów. Jem jogurty, pije dużo wody i robię brzuszki codziennie. Posiłki jem w małych ilościach. Proszę o szybką odpowiedź. Z góry dziękuję. Pozdrawiam :)

14 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Twoja masa ciała jest prawidłowa, a wiek nieodpowiedni na odchudzanie. Jeśli źle się czujesz ze swoją wagą i odstającym brzuchem, postaraj się więcej ćwiczyć i zdrowo odżywiać. Nie unikaj basenu - to bardzo dobra metoda na modelowanie sylwetki. Spróbuj innych sportów lub  gimnastykuj się nadal kilka razy w tygodniu. Daj sobie czas, ponieważ na efekty trzeba poczekać kilka miesięcy, choć możesz je zauważyć już po kilku tygodniach. Jeśli chcesz schudnąć do wakacji, to może źle się skończyć dla Twojego zdrowia, a przede wszystkim samopoczucia. Wakacje to dobry czas na ruch, spacery i sporty. Jeśli spędzisz je aktywnie, na pewno zauważysz poprawę i będą to udane wakacje, a nie spędzone za parawanem.

To dobrze, że nie jesz słodyczy i fast - foodów. Posiłki jadaj często (4-5 na dzień) i w mniejszych ilościach - nie będziesz odczuwać głodu. Staraj się odżywiać różnorodnie - sama woda i jogurty nie wystarczą. Powinnaś jadać dużo warzyw (owoce w mniejszych ilościach), produktów zbożowych z pełnego ziarna, a nabiał i mięso w umiarkowanych ilościach. Porady na temat zdrowej diety znajdziesz w artykule http://portal.abczdrowie.pl/bilansowanie-zdrowej-diety.

Pozdrawiam