Beta hcg - czy za wcześnie zrobiłam badanie?

Witam serdecznie. Moje cykle to 28 dni, ostatnią miesiączkę miałam 14 lipca, a moja owulacja powinna być 28 lipca. Dzień przed owulacją kochałam się z mężem bez zabezpieczenia. Test BETA HCG wykonałam 4 sierpnia i był ujemny. Czy nie za szybko go zrobiłam? Dodam jeszcze, że od 3 dni bolą mnie piersi po bokach i bolą mnie plecy.

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Test beta HCG jest najbardziej wiarygodny, kiedy wykonamy go po 7 dobie od stosunku.
Oczywiście możliwa jest sytuacja, gdy na bardzo wczesnym etapie ciąży test będzie negatywny.

Warto odczekać kilka dni i powtórnie wykonać test.

Pozdrawiam!