Beta hCG i jego poziom w ciąży

Witam. Dzisiaj zrobiłam test na Beta hCG. I wynik jest 18 630 mlU/ml, gdzie dzisiaj jest 5w 0d według pęcherzyka. Może mi Pani podać, jaki jest tego wyniku zakres na jaki tydzień? Dziękuję i pozdrawiam.

Witam!

Wynik jest prawidłowy dla tego tygodnia ciąży. Przedziały norm podaje się dla zakresów dwutygodniowych. 4-5 tydzień 2560-82300 mIU/ml, 5-6 tydzień 23100-151000 mIU/ml. Czyli wynika z tego, że to początek 5 tygodnia. Stężenie hCG powinno podwajać się co drugi dzień aż do 8-12 tygodnia ciąży. Ważne, że hCG koreluje z wynikiem badania USG.