Beta HCG - interpretacja.

Witam.
Czy w rzekomym 13 tyg ciąży wynik Beta HCG może wynosić < 2,0?
Test robiłam dwukrotnie i dwa razy wyszedł taki sam wynik. Robiłam też testy i były negatywne. Jednak moje okresy były znacznie krótsze, bo trwały 3-4 dni zamiast 6 tak jak normalnie, ale było to normalne krwawienie.

Lek. Łukasz Kowalski

Droga Pani!
Wynik badania poziomu beta-HCG we krwi wynoszący poniżej 5 pozwala wykluczyć ciążę. (W przypadku gdy był wykonany od 6-tego tygodnia ciąży wg. ostatniej miesiączki). W Pani przypadku dwukrotny wynik <2,0 (praktycznie nieoznaczalny) w 13 tygodniu domniemanej ciąży oraz dwukrotny negatywny test ciążowy (opierający się na jakościowej ocenie poziomu beta-HCG w moczu) praktycznie wykluczają ciążę. Skrócone krwawienie miesięczne nie jest zjawiskiem rzadkim u młodych kobiet i nie powinien być powodem do niepokoju. Niepokojące są zaburzenia cyklu miesięcznego (nieregularność, zbyt długi lub zbyt krótki czas od miesiączki do miesiączki) lub bardzo skąpe i bardzo krótkie krwawienia (1-2 dni, do 50 ml krwi).
W Pani przypadku nie ma powodu do niepokoju. Polecam lekturę artykułów o ciąży w naszym serwisie abcciaza.pl
Pozdrawiam i życzę powodzenia.