Beta hcg<2 czy to ciąża?

Witam.

Zaniepokoił mnie brak miesiączki oraz utrzymujący się od kilku dni ból w podbrzuszu więc udałam się do lekarza. Ostatnią miesiączkę miałam 13 grudnia, kolejną powinnam mieć 10 stycznia. Między mną a partnerem doszło w tym czasie do zbliżenia (24 grudnia).

Podczas badania lekarz stwierdził że w macicy nic nie widzi, ale w lewym jajowodzie jest pęcherzyk. Kazał zrobić badania beta hcg, wynik wyszedł poniżej 2. Po badaniu dostałam plamienia, które miałam przez 2 dni. Nadal odczuwam ból i miewam bardzo często zawroty głowy i omdlenia. Moje pytanie czy to może być ciąża pozamaciczna i czy trzeba powtórzyć badania beta hcg?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Wynik badania beta-hCG powyżej 5IU/ml jest wynikiem dodatnim. Oznacza to wówczas ciążę niezależnie od tego gdzie się ona rozwija czy w jamie macicy czy poza nią. W Pani przypadku wynik jest ujemny i należy go traktować jako wiarygodny. Stężenie beta-hCG z krwi można oznaczać już 7-10 dni po zapłodnieniu.

W przypadku ciąży pozamacicznej stężenie beta-hCG jest podwyższone. Zatem w Pani przypadku nie ma możliwości ciąży pozamacicznej.
Pozdrawiam