Bez cech cholestazy wewnątrzwątrobowej o echu prawidłowym bez zmian ogniskowych

Dzień dobry, narzeczony w lipcu 2015 przeszedł ostre zapalenie trzustki. Po pobycie w szpitalu zrobił kontrolne badania - wszystkie wyniki w normie, łącznie z usg. Teraz ponownie chciał się upewnić czy wszystko ok, ale wynik usg mnie zaniepokoił. ,, Wątroba powiekszona w całości ( wym AP w l. środkowoobojczykowej 166mm) bez cech cholestazy wewnątrzwątrobowej o echu prawidłowym bez zmian ogniskowych. Trzustka o nieco niejednorodnym echu, ale prawidłowej wielkości o zazn. przewodzie Wirsunga 3mm

Witam.
Wątroba jest nieco powiększona w USG, ale nie bardzo mocno. Nie ma cech cholestazy, czyli zastoju żółci, więc nie ma przeszkody w jej odpływie w postaci kamicy dróg żółciowych, echogenicznie także jest prawidłowa, więc póki co nie ma powodu do niepokoju.
Trzustka jest niejednorodna, ale po przebytym zapaleniu trzustki może tak być. Przewód Wirsunga jest prawidłowej szerokości.
Proszę pamiętać, że USG jest badaniem subiektywnym i zależnym w dużej mierze od interpretacji lekarza, jego doświadczenia, a także od jakości sprzętu. To, że w poprzednim badaniu nie było to opisywane, nie znaczy, że tego nie było. Nie są to bardzo poważne zmiany, więc mogły zostać nie zauważone. Aby osiągnąć powtarzalność, najlepiej żeby badanie wykonywała ta sama osoba i na tym samym aparacie.
Pozdrawiam i życzę zdrowia.