Bez podejrzanych zmian ogniskowych i radiologicznych cech złośliwości

USG a mammografia-rozne wyniki. USG z 11.2012 w PL na 8-ej hypoechogen. struktura 6mm typ2 birads(zrazik?),obok tluszczak 7mm USG z 04.2015 wPL na 7-ej struktura o nierownym kszt.7x9mm typ4 birads, reszta bez zmian zlecono mammogr.-wynik:piersi o bud.gruczolowotluszczowej bez podejrzanych zmian ogniskowych i radiolog.cech zlosliwosci. czy konieczna biopsja? czy guz z usg(7x9mm) moze nie byc widoczny na mammogr.? mam45 lat,matka zmarla na raka piersi-jestem w grupie ryzyka.

Jeżeli USG nie robił radiolog, który na co dzień bada piersi, wówczas należy ponownie rozważyć badanie ultrasonigraficzne. Proszę udać się do najbliższego ośrodka leczacego piersi.

Wyniki wskazuja na obecnosc zmian lagodnych piersi i 1 zmiany wymagajacej biopsji (najlepiej gruboiglowej). Badania USG i mammogrficzne uzupelniaja sie wzajemnie - bywa, ze jedno "widzi" cos, czego drugie nie wykrywa...