Bezbarwna wydzielina z piersi

Witam, mam 26 lat, jakiś czas temu zauważyłam, że z sutka w mojej lewej piersi czasem wydobywa się bezbarwna wydzielina w bardzo niewielkich ilościach. Ponadto pierś jest większa od prawej (zawsze była między nimi różnica), a różnica staje się bardziej widoczna tuż przed i w trakcie okresu (lewa pierś jest wtedy dość mocno nabrzmiała i czasem bolesna). Czy niedoczynność tarczycy, która nie była kontrolowana od kilku lat może mieć z tym jakiś związek? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Dzień dobry,

Niekontrolowana niedoczynność tarczycy może przyczyniać się do wzrostu stężenia prolaktyny we krwi. Proszę na wszelki wypadek oznaczyć stężenie PRL we krwi - rano na czczo. Jeśli wartości będą podwyższone, wówczas należy wykonać test z metoclopramidem. Oczywiście fazy cyklu mogą wpływać na nasilania się obrzęków, a piersi kobiet wbrew pozorom niezbyt często są idealnie symetryczne.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz