Bezbarwny katar i kaszel u 18-miesięcznego dziecka

Witam mój synek ma 18 m-cy od dwóch dni ma obfity bezbarwny katar i kaszle dziś zaczeły ropieć mu oczy czy to coś poważnego i pedzić do lekarza czy mogę być spokojny , synek nie gorączkuje

Witam,
Zaropiałe oczy u dziecka należy w domu w prawidłowy sposób przemywać kilka razy dziennie roztworem soli fizjologicznej. Istotne jest przestrzeganie zasady przemywania oczu wacikiem nasączonym roztworem od strony ucha do strony nosa, czyli od zewnętrznej do wewnętrznej strony. Trzeba pamiętać, że jednym wacikiem przemywamy tylko jeden raz. Przy każdym kolejnym przemywaniu należy wacik zmienić i nanieść nowy roztwór soli fizjologicznej.
Warto odpowiednio przemywać oczy dziecka, obserwować je i w razie niepokojących objawów zgłosić się do lekarza. Oczywiście, jeżeli ropienie nie ustanie w okresie do 3 dni, warto oprócz wizyty u pediatry przejść się do okulisty, który dokładnie stwierdzi, co jest przyczyną długo utrzymującego się ropienia oczek u dziecka.
Najpewniej to infekcja wirusowa, w razie braku poprawy stanu w ciągu 3-5 dni proszę udać się do pediatry

pozdrawiam