Bezbarwny mocz u 6-miesięcznego dziecka

Dzień dobry. Mocz mojej półrocznej córki jest bezbarwny, w dodatku czasami podczas oddawania moczu wygląda, jakby przychodziło jej to z trudem (stękanie, ulga po mikcji). Siusiu robi często. Nie jest płaczliwa ani nie gorączkuje, więc nie podejrzewam, że to może być problem z nerkami. A może jednak powinnam być zaniepokojona? Dodam, że jest w fazie intensywnego ząbkowania i chyba z tej przyczyny ma odparzenia, a jej mocz bardzo intensywnie pachnie. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam, Dorota MG

Witam. Objawy prawdopodobnie związane są z ząbkowaniem, warto jednak wykonać badanie ogólne moczu.