Bezbarwny płyn wypływający podczas podniecenia

Gdy intensywnie myślę o seksie, oglądam film erotyczny lub namiętnie całuję się z dziewczyną, a nawet trzymam ją za rękę, czuję jak samoistnie wypływa mi z penisa bezbarwny płyn i to w dużych ilościach - jest to krępujące, gdyż mam całe mokre bokserki, ale czasami przesiąka to przez spodnie! Sądzę, że mam zbyt duże podniecenie, bo nawet najmniejsze pobudzenie powoduje u mnie wzwód. Czy można temu jakoś zaradzić? Nie ukrywam, że przez ten wydzielający się płyn nie mogę nawet chodzić w jasnych spodniach, gdyż od razu jest plama... Może istnieją jakieś leki na tą przypadłość oraz czy potrzebuję konsultacji lekarskiej? Proszę o odpowiedź.

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Opisany płyn to najprawdopodobniej preejakulat. Jest to substancja, która często pojawia się w momencie kiedy mężczyzna jest podniecony. Nie jest to nic nieprawidłowego, gdyż jest to zjawisko jak najbardziej fizjologiczne, pełni on rodzaj naturalnego nawilżacza.

Niestety nie ma możliwości zmniejszenia ilości wydzielanego preejakulatu.
Jedyne co można zrobić w takiej sytuacji to kontrolować swoje podniecenie.
Myślę, że pomocna może być wizyta u seksuologa.

Pozdrawiam!