Bezdech senny a otyłość

Czasami budzę się z głośnym chrapnięciem i mam wrażenie, że podniebienie i język blokują mi oddech. Czasem brakuje oddechu w nocy. Chrapię w nocy ale nie cały czas. Najgorzej na plecach i na boku. Na brzuchu w miarę OK. Jestem otyły. Śpię nadmiernie długo. Czy to bezdech senny? Podobno są jakieś domowe testy ale nie wiem jakie. Gdzie można zrobić diagnostykę w tym kierunku i czy jest refundowana? Do jakiego specjalisty powinienem się zgłosić? Czy nieleczony bezdech jest groźny dla zdrowia?

Lek. Tomasz Budlewski

Tak jest groźny dla zdrowia. Proponuję w pierwszej kolejności udać się do lekarza rodzinnego. Po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.

już nie potrzebuje pan diagnostyki po tym co pan napisał, domowe testy są do kosza, pilnie laryngolog bo pan z pewnym momencie zawału albo udaru dostanie z tą otyłością i niedotlenieniem to może być ciężko, organizm wiele nie wytrzyma