Bezdech spowodowany paleniem papierosów

Witam, Mój tata pali nałogowo papierosy od 23 lat, 4 lata temu podczas kaszlu stracił chwilowo przytoność. Miałam wrażenie jakby zadławił się flegmą. Ostatnio taka "niewydolność" zdarzyła się kolejny raz. Co więcej, w nocy występuje u niego bezdech. Czy jest to spowodowane paleniem papierosów i co zrobić? Tata, pomimo nalegać nie chce iść do lekarza, ponieważ uważa, że wszystko jest w porządku. Bardzo proszę o odpowiedź, Marlena

Piotr Pilarski

Najprawdopodobniej są to objawy POChP. Konieczna jest wizyta u pulmonologa.

Pozdrawiam.