Bezobjawowe zapalenie oczu u dziecka

Syn 4 latek przeszedł około rok temu bezobjawowe zapalenie oczu. Po zapaleniu powstały na obydwu oczach okrężne całkowite zrosty oraz na prawym oku stan przed zaćmowy (zmętnienie soczewki). Leczenie w CZD Wawa polega obecnie tylko na znalezieniu przyczyny zapalenia oraz co 2 tyg badań czy zapalenie nie powraca. PYTANIE czy jest możliwe leczenie powstałych skutków zapalenia? Zrosty - czy to da się wyleczyć? Zmętnienie? - wiem że wrodzone zaćmy się operuje, a u synka żadnej drogi leczenia?

Witam.zrosty się operuje razem z zacmę wiklajacą jeżeli będzie taka potrzeba. Szukanie przyczyny zapalenia tęczówki wymaga dużo badań pediatrycznych wiec to trwa. W około 25 procentach nie da się wykryć przyczyny zapalenia.pozdrawiam serdecznie