Bezpieczeństwo ciąży u 45-latki

Witam..Byłam u lekarza..ginekologa..dostalam tabletki Luteinę i usłyszałam.. ze już nie powinnam rodzić ponieważ niesie to pewne ryzyko dla płodu..ale ja tak bardzo pragne dzieka..mam 45 lat mój partner ma 31..proszę mi poradzić co mam robić? z poważaniem MaŁGOSIA..

Witam serdecznie. Oczywiście ciąża w tym wieku nie jest bezwzględnie zakazana, jednak warto pamiętać iż Pani wiek nie będzie jej sprzyjał. Ostateczna decyzja należy do Państwa. Wraz z wiekiem wzrasta ryzyko wystąpienia wad genetycznych u płodu.