Bezpieczeństwo szczepionek skojarzonych

Witam, mam bardzo PILNE pytanie. Dziecko ma 6 tygodni, w poniedziałek szczepienie!!! Czy szczepionki skojarzone są tak naprawdę bezpieczne ( bo już czytałam opinie, że nie). Lekarz namawia mnie na taką 6 w 1 plus pneumokoki, a ja się strasznie boję że to za dużo i zaszkodzę maleństwu. Bardzo proszę o jak najszybszą radę, co robić.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Każdego rodzaju szczepionka może wiązać się z wystąpieniem powikłań. Ryzyko powikłań jest porównywalne z tradycyjnymi szczepionkami.