Bezpieczeństwo tabletek odchudzających CGA800

Witam. Jestem kobietą po pięćdziesiątce. Od dziecka w zasadzie miałam problemy z nadwagą. Musiałam zawsze bardzo uważać na to ile jem i co jem. Od kilku lat mam jednak poważne problemy, aby zrzucić kilka kilogramów. Dieta nie skutkuje, ćwiczenia też nie. Nawet jak troszeczkę schudnę, to i tak zostaje mi oponka na brzuchu. Dlatego postanowiłam spróbować czegoś innego. Mam takie pytanko. Kupiłam tabletki CGA800 na odchudzanie, ale  zastanawiam się czy są one bezpieczne i faktycznie skuteczne. Czy po zaprzestaniu kuracji tym preparatem nie będę tyła jeszcze bardziej. Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie.

Witam Panią,

Osobiście jestem za standardowym procesem odchudzania, czyli połączeniem zdrowej diety oraz aktywności fizycznej.
Podczas całego etapu redukcji wagi powinna ,,nauczyć się'' Pani zdrowych nawyków żywieniowych.
Czasem nawet niewielkie zmiany w diecie powodują że chudniemy. Dieta nie powinna kojarzyć się z głodówką i łykaniem różnego rodzaju suplementów diety a stać się zdrowym stylem życia, który zostanie do końca życia.
Co do kapsułek CGA800 nie powinny wywoływać negatywnych skutków ponieważ ich głównym składnikiem jest naturalny kwas CGA (kwas chlorogenowy) zawarty też w zielonej kawie. Kwas ma za zadanie ograniczyć przyswajanie glukozy przez organizm oraz przyspieszyć przemianę materii. Jenak przyjmowanie danego suplementu nie zdziała cudu bez zdrowej diety.
Suplement kiedyś się skończy a Pani nie zmieni nic w swojej diecie więc waga znów będzie rosła. Przecież nie będzie go Pani przyjmowała do końca życia. Moim zdaniem w odchudzaniu nie o to chodzi.

Jeżeli mam być szczera to nie inwestowałabym w tego typu suplementy. Zadbałabym o pełnowartościową dietę a spadki wagi które będą się pojawiać zmotywują Panią do dalszego działania.

Jeżeli zdecydowałaby się Pani jednak na przejście na dietę zachęcam do współpracy. Mogę ułożyć indywidualny jadłospis dostosowany do Pani zapotrzebowania energetycznego i stylu życia.

Zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam serdecznie
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Magdalena Mroczek

CGA800 to preparat będący suplementem diety zawierający kwas chlorogenowy, który znajduje się głównie w zielonych liściach i owocach kawowca, ale też w suszonych śliwkach. Występuje w zielonej kawie, w czarnej kawie ulega zniszczeniu w procesie obróbki termicznej. Substancja ta jest silnym antyoksydantem.

Kwas chlorogenowy reguluje poziom glikemii, detoksykuje organizm i działa wzmacniająco na system odpornościowy. Ma też działać poprzez uwrażliwianie komórek na działanie insuliny.

Przeprowadzono badania nad działaniem tego kwasu i na ich podstawie wywnioskowano, że skutecznie wspomaga on odchudzanie. Test te jednak przeprowadzane były w dość krótkim czasie i nie do końca oddawały naturalny proces odchudzania.

Na pewno przeciwwskazaniem do przyjmowania kwasu chlorogenowego jest: ciąża i karmienie piersią, nadciśnienie, niewydolność serca i wiek poniżej 16 roku życia.

Jeśli chodzi o suplementy diety wspomagające odchudzanie to na rynku jest ich dużo. Najczęściej zawierają one substancje naturalne i ich ekstrakty. Trzeba pamiętać, że działanie wszystkich suplementów diety jest jedynie wspomagające. Nie ma "cudownej tabletki" na odchudzanie, która mogłaby zbić wagę. Podstawową metodą leczenia nadwagi i otyłości jest dieta i aktywność fizyczna. Suplementy powinny być traktowane jako dodatek do nich.

Tabletki mogą w pewien sposób “rozleniwiać” i stać się wymówką do unikania diety i ćwiczeń, dlatego rozważyłabym zasadność ich kupowania i skupiła się raczej na odchudzaniu sprawdzonymi sposobami.