Bezpieczna częstotliwość wykonywania biopsji

Dzień dobry, chciałam zapytać po jakim czasie można powtórzyć biopsję? miałam wykonaną biopsję BAC, czy mogę za 1m-c lub 2m-ce zrobić kolejny raz biopsję tylko gruboigłową lub MMT? czy może nie powinno się wykonywać tak często biopsji ze względu na guzki?
Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Nie ma przeciwwskazań do powtórzenia biopsji w krótkim odstępie czasu, o ile oczywiście są do tego wskazania. Jeśli tak zalecił Pani lekarz, za miesiąc jak najbardziej może Pani zatem wykonać biopsję gruboigłową. Nie ma powodów do niepokoju.