Bezpieczna dawka witaminy D dla kobiet w ciąży

Jestem w 6 tyg. ciaży. Przed ciążą zaczełam przyjmować preparat witaminowy dla kobiet przed ciązą i w I trymestrze. Zauważyłam, że ma on dość wysoką dawkę wit. D3 w stosunku do innych preparatów tego typu a mianowicie 1500 j.m. Doczytałam że najnowsze rekomendacje Polskiego Towarzystwa Ginekol. zalecaja włąsnie taką suplementację. Czy taka ilość może zaszkodzić wczesnej ciąży?

Aleksander Ropielewski

Nie zaszkodzi. Nie wiem jaki poziom wit. D3 ma Pani, w przypadku niedoborów konieczna jest suplementacja znacznie większymi dawkami nawet rzędu 10 000 jednostek na dzień.