Bezpieczne odstawienie tabletek Vibin Mini

Witam, od ponad roku przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Vibin Mini. Czy bezpiecznie jest odstawienie ich na jeden miesiąc i po miesiącu powrót do ich stosowania? (chcę chwilę "odpocząć" od tabletek i jestem w trakcie antybiotykoterapii) Czy taka krótka przerwa nie rozreguluje cyklu i skuteczność tabletek z następnego opakowania zostanie w pełni zachowana? Proszę o możliwie szybką odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę, że konieczna jest konsultacja w gabinecie lekarza ginekologa, być może lepiej po przerwie wrócić do antykoncepcji ale np. z innymi tabletkami. Proszę udać się do ginekologa.